| < Listopad 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Zakładki:
GALERIA
KONTAKT
MOJE BLOGI
O AUTORZE
ODWIEDZAM
TUTAJ BYWAM:
WARTO ZOBACZYĆ - zagranica
WYRÓŻNIENIA od Eli, Ani, Madzi, Magnolii, Agnieszki
ZAWSZE WARTO POMAGAĆ
niedziela, 17 kwietnia 2011
Nie wyszywane

gif

Czas karteczkowo- wielkanocnych życzeń nagli jak diabli, a ja w ferworze zamówionych i kiermaszowych wyszywanek nie posiadam ani jednej  wyszywanej wielkanocnej karteczki. Zaplanowałam wysłać życzenia dla dzieciaczków z Marzycielskiej Poczty, a tu takie braki, aż wstyd, ale wyhaftować już się nie da, zbyt mało czasu. Przeglądnęłam moje zasoby warsztatowe i wpadłam na pomysł wykonania kartki nie wyszywanej i na dodatek z dociętych przeze mnie elementów, oraz udekorowania jej ozdobami pasmanteryjnymi. Powstało coś kolorowego. Tylko proszę, nie oceniajcie mnie zbyt surowo!

haftowana kartka

Słoneczno- niedzielne pozdrowiena dla zagladających, a dla pozostawiających komentarze dodatkowo :)))))!

gif

czwartek, 24 lutego 2011
Już trochę pisanek

gif

Dziś pokażę kilka pisanek, które robię na raty, gdy oczy od krzyżyów bolą. Nie będę opisywała ich powstawania, ponieważ odpowiedni kursik już na tym blogu zamieściłam ( patrz ,,Poradniki" na stronie u góry, bo nie mogę uaktywnić linka). Udało mi się wykonać zaledwie 5 pisanek, niestety praca przy nich jest dość czasochłonna. Aby zrobić jedną pisankę od początku do końca potrzebny jest przynajmniej dzień solidnej pracy.

pisanki

Najwięcej czasu zabiera wykonanie  wzoru z motywami roślinnymi , przykładem takich pisanek jest poniższe zdjęcie.

pisanki

Te dwa wzorki są łatwiejsze i  da się je troszeczkę szybciej wykonać.

pisanki

Kilkoma pisankami kogoś obdaruję, ale losowanko zrobię póżniej, ponieważ najpierw muszę ich naprodukować, a nie wiem jak długo będzie to trwać - do świąt jednak jeszcze daleko.Tylko jak je zapakować, by się nie pogniotły? Paczuszki z poprzedniego losowania już gotowe- jutro wysyłka, więc  powinny dotrzeć w nadchodzącym tygodniu do właścicielek. A dziś pozdrawiam Wszystkich i pędzę do robótek!

gif

poniedziałek, 30 sierpnia 2010
Dożynkowy wieniec

róg obfitości

 

 

 

 

Od kilku lat zajmuję się przygotowaniem wieńców dożynkowych na kolejne Dożynki Parafialne.W tym roku powstała taka oto kompozycja . Bazę wieńca stanowi konstrukcja styropianowa, więc wieniec jest dość lekki, lecz stabilny, gdyż pośrodku styropianowej podstawy ukryta jest ciężka wagowo deseczka.Do kompozycji tej użyłam kłosów pszenicy, pszenżyta i owsa.Dostarczony mi materiał został zebrany i wysuszony dość wcześnie i dlatego wsztstkie kłosy mają piękny jasno słomkowy kolor , co wpływa na wizualność.      Wszystkie elementy wieńca skleiłam polimerowym klejem na gorąco. Mój wieniec nie jest pewnie szczytem artyzmu, ale coś tam wykombinowałam.                            Oceńcie sami.

Strona reprezantacyjna wieńca.

wieniec

Strona tylna.

wieniec tył

Na dziś kończę, bo czeka na mnie sałatka wielowarzywna, która od godziny nabiera wartości smakowej .Teraz muszę ją zładować do słoików i pogotować 15 min. Zimą jak znalazł, a jest pyszna i łatwa w przygotowaniu. Przepis znajdziecie na blogach o gotowaniu - występuje w kilku wersjach, ale dla mnie najlepsza jest wersja z kapustą i nie należy szfować z octem i olejem.baby

 

fantazja