| < Listopad 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Zakładki:
GALERIA
KONTAKT
MOJE BLOGI
O AUTORZE
ODWIEDZAM
TUTAJ BYWAM:
WARTO ZOBACZYĆ - zagranica
WYRÓŻNIENIA od Eli, Ani, Madzi, Magnolii, Agnieszki
ZAWSZE WARTO POMAGAĆ
poniedziałek, 13 grudnia 2010
Serwetki siatkowe

gif

 

Po serwetkach koronkowych postanowiłam zaprezentować także serwety siatkowe. Też ich trochę zrobiłam.Te, które dzisiaj pokazuję pochodzą sprzed dwóch lat. Ponieważ mają większe gabaryty i nie da się ich zmieścić kilka na jednym zdjęciu, to umieszczam tylko trzy zdjęcia.Obecnie idę za ciosem i płodzę serwetę  makramową , będzie powstawała etapami ( oczywiście jeśli wytrwam w tym postanowieniu), tak ją wymyśliłam, żeby móc dodawać ciągle jkieś elementy. Może kiedyś ją pokażę, o ile będzie co pokazać.   Wzory dwóch dużych serwet zaczerpnęłam z ogólnie dostępnych  czasopism.

serwetki szydełkowe

serwetki szydełkowe

Ta wrzecionowata kształtem serwetka jest mojego pomysłu.

serwetki szydełkowes

To do następnego wpisu.Pa!

gif


sobota, 11 grudnia 2010
Moje koronkowe serwetki

gif

 

 

WITAM!

Zanim opanowała mnie mania krzyżykowania ( ok. 6 lat temu) zajmowałam się twórczością szydełkową, drutowaniem, szyciem i haftem rischelieu, ale że jestem ciągłym poszukiwaczem, to zgłębiałam także tajniki hardangeru, a ostatnio makramy. Z rzeczy, których chciałabym się jeszcze nauczyć została mi frywolitka- uważam ją za koronkę delikatną i elegancką. I tu mam problem, bo typowy graficzny kurs nie wchodzi w grę, próbowałam i efektów brak, musiałabym tego dotknąć. Komentując Wasze prace na blogach nie silę się na kurtuazję - poprostu wiem ile wysiłku, cierpliwości i pomysłowości kosztuje każda praca. Nad efektem trzeba się napracować. I tak jak już kiedyś pisałam - jeśli nie kochasz tego co robisz, to efekt będzie marny. Ponieważ popełniłam wiele robótek w swoim życiu, to postanowiłam  pochwalić się moimi pracami, z których niewiele już zostało, bo zawsze ktoś coś ode mnie wyprosił. Niektóre z nich znajdują się na moim starym blogu-galerii, więc niech mają nowe miejsce zamieszkania.

Dziś zaprezentuje kilka przykładów serwetek koronkowych wykonanych już jakiś czas temu..

serwetki szydełkowe

Te dwie serwetki  to moja  mało udolna próba stworzenia koronki szydełkowej po wizycie w Muzeum Koronkarstwa w Isdebnej, podczas  kolejnych wakacji w naszych górach, skąd przywiozłam sobie dwa śliczne przykłady serwetek koronkowych z przwdziwego zdarzenia..

serwetki szydełkowe

serwetki szydełkowe

Serwetki z tych dwóch zdjęć  powstały na podstawie wzorów z gazetek typu ,,Robótki szydełkowe" itp.. Największą serwetę na ostatnim zdjęciu wykonałam w oparciu o wzór z ,,Kramu z robótkami". Na kilku blogach znalazłam tak piękne wyroby szydełkowe, że coraz częściej przychodzi mi ochota popełnić jakąś pracę, ale to dopiero po świętach.

POZDRAWIAM WSZYSTKICH ROBÓTKIEWICZÓW!

gif

czwartek, 09 grudnia 2010
Moje makramowe wypocinki

gifG

gifBuszując po Waszych twórczych i inspirujących blogach, natknęłam się na blog Makramki - makramaszydełkowa.blox.pl, która tworzy piękne rzeczy techniką o nazwie swojego bloga, lub zwaną też koronką rumuńską. Pierwszy raz z tą techniką zetknęłam się 3 lata temu na Europejskim Festiwalu Sztuki Rękodzielniczej w Łodzi. Piękne wytwory zauroczyły mnie, ale o technice wykonywania niewiele się dowiedziałam - nie każdy chce zdradzać swoje tajemnice.To też bardzo się ucieszyłam,  ponieważ Makramkowy blog to istna kopalnia wiedzy na ten temat - uczy jak wykonać podstawowy ozdobny sznureczek, aż po skomlikowane wypełnienia prac, podpowiada jak ułatwić sobie tworzenie, by to co powstanie było eleganckie. Skorzystałam z tych szczodrych instrukcji i najpierw opanowałam technikę tworzenia sznureczka. Makramko, teraz robię go ładnie równiutko, natomiast reszta  wymaga ćwiczeń - ćwiczenia czynią mistrza - mam nadzieję, że kiedyś choć trochę Ci dorównam.To , co dziś prezentuję na zdjęciach nazywam wypocinkami, bo trudno to inaczej sklasyfikować.

makrama

Pierwsze dwie wypocinki - drugą wypocinkę nazwałam śnieżynką - że żółta?- może jak dalej w takim tempie będziemy zatruwać planetę to doczekamy żółtych, zielonych...

makrama

Ta gwiazdeczka już mnie troszkę zadowala, wypróbowałam tu (w ramionach) przeplatankę, środek to moja improwizacja.

Jest mi niezmiernie miło, że do mnie zaglądacie , zostawiacie tu tyle miłych, życzliwych komentarzy. Inspirujcie mnie do dalszych eksperymentów nie tylko z igłą, wiele z tych prac nie powstałoby, gdybyście tu nie zaglądali. Z przyjemnośćią biegam po Waszych robótkowych blogach, jesteście kopalnią wiedzy i pomysłowości. I niech tak długo będzie! DZIĘKUJĘ, ŻE JESTEŚCIE ZE MNĄ!

gif

piątek, 03 grudnia 2010
Szydełkowy stroik

gif

Kilka lat temu w jakiejś gazetce dotyczącej robótek szydełkowych  przedstawiony był szydełkowy stroik do świeczki na stół komunijny. Z białego kordonka zrobiono koronkę wokół lichtarzyka. Szukając pomysłów na święta gwiazdkowe, przypomniałam sobie o tym i zaczęłam realizować pomysł dodając swoje trzy grosze. Biały kordonek wzbogaciłam zielonymi metalicznymi nićmi, wykrochmaliłam i umarszczyłam tak, aby tworzył wokół lichtarzyka stojący wachlarzyk i podkreśliłam go zieloną kokardką z gwiazdką maskującą wiązanie.Do srebrnej świeczki przykleiłam gwiazdkę z zielonym koralikiem i powstało coś takiego.

Srebrzysto-biało-zielony stroik
szydełkowy stroikszydełkowy stroik

Pozdrawiam ciepluteńko wszystkich tu zaglądających, buziaczki dla zostawiających przemiłe komentarze, a jeżeli jeszcze ktoś narzeka na ziąb, to na rozgrzewkę polecam zabawę w śnieżne piguły.

gif

gif

poniedziałek, 15 listopada 2010
Szaliczek - przerywniczek

gif

 

 

 

Buszując po Waszych bardzo interesujących i inspirujących blogach wszelkich robótek, nabrałam ochoty do zrobienia czegoś na drutach (od razu dodaję, że moje umiejętności w tym względzie są raczej skromne). Ponieważ  dawno ( kilka lat) nie miałam ich w rękach, więc zaczęłam od szalika, bo jest mi potrzebny, a po dłuższym czasie  niedrutowania to dobra wprawka, gdyż skomplikowany to on nie jest , co aż nadto pokazuje zdjęcie.  Widząc to, córka już zaczęła snuć plany co do swojego sweterka, kłopot tylko w tym, że ten szliczek jest tylko przerywnikiem między hafciarskimi zajęciami. Po jego długości widać, że tych przerywników za wiele nie było, bo rozpoczęłam go 2 tygodnie temu. Jak tak dalej pójdzie to ukończę go koło marca, czyli po zimie.

szalik na drutach

gif

Wszyscy drutomaniacy zaglądający na mój blog mogą być pewni moich odwiedzin, bo zapewniam Was, że łatwiej jest podziwiać  kunszt Waszych dzieł, niż  samemu je stworzyć.

gif

 


 
1 , 2