| < Listopad 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Zakładki:
GALERIA
KONTAKT
MOJE BLOGI
O AUTORZE
ODWIEDZAM
TUTAJ BYWAM:
WARTO ZOBACZYĆ - zagranica
WYRÓŻNIENIA od Eli, Ani, Madzi, Magnolii, Agnieszki
ZAWSZE WARTO POMAGAĆ
środa, 16 marca 2011
Moje małe tajemnice

gif

Do tej zabawy zaprosiła mnie Cyber Julka,a ponieważ nakłada ona tylko napisanie kilku słów o sobie, więc tyle chyba mogę.

Czego o mnie nie wiecie...?

Nie lubię długo spać, bo wydaje mi się, że życie mi ucieka, a mam je tylko jedno!

Jestem ,,Zosia Samosia" w życiu codziennym - wiele potrafię, co strasznie wkurza mojego męża, bo uważa, że wkraczam w jego domenę.

Lubię budzić się o letnim poranku i siąść z kawą na progu mojego domu, bo za tym progiem wita mnie ogród zieleni dzwoniący śpiewem ptaków.

Uwielbiam tańczyć (skończyłam kurs tańca I stopnia) i śpiewać , potrafię akompaniować na gitarze akustycznej.

Dobrze opanowałam jazdę na łyżwach, zawsze byłam zapchajdziurą  w męskim sporcie - hokeju na lodzie.

Przestałam prowadzić samochód, choć mam prawojazdy od wczesnej młodości. Podkradałam braciom motocykl, bo jazda na nim była świetna!

Uwielbiam wakacyjne wyjazdy w góry( niestety zatłoczone) i wałęsanie się po szlakach.

Interesuje mnie dobra beletrystyka naukowa dotycząca poznawania świata tego i nie z tej Ziemi, oraz archeologia śródziemnomorska -  w drugim życiu będę archeologiem od Sumeru, Egiptu i Etrusków.

Zachwycam się każdym rodzajem sztuki, jeśli przemówi do mnie swoim artyzmem , geniuszem ludziego umysłu i sprawnością jego rąk.

Pewnie mogłabym napisać jeszcze o.... , jednak na tym poprzestanę!

Pozdrawiam zaglądających!

gif

czwartek, 10 marca 2011
Nadal eksperymentuję

gif

Niestety tylko z  kartkami, trzeba się wywiązać z przyjętego zobowiązania. Doświadczam się w ich oprawianiu. Próbuję im nadać świeższy wygląd , nie tak pracochłonny, jak do tej pory było! Zakupiłam do tego celu trochę gotowych ramek, ale szybko się okazało, że są albo za małe, albo za duże, albo ornament ramki przytłacza wymowę hafcika. Skoro jednak wydałam pieniądze, to nie będę ich wyrzucać i tak kombinuję, aby oprawa wyszła jak najlepiej, ale często moje życzenie rozmija się z praktyką!

Od ostatniego wpisu powstały dwie karteczki komunijne i kilka nie oprawionych hafcików.

haftowana kartka

Trzy karteczki wielkanocne.

haftowana kartka

Trzy karki okolicznościowe, ale pokazuję dwie w nowej oprawie.

haftowana kartka

Zanudzę Was tymi kartkami, ale takie jest ostatnio moje haftowanie, które potrwa przynajmniej do końca marca. Aby jednak dać odpocząć oczom, czasem robię przerywnik i kończę lub rozpoczynam kolejną pisankę ,  bo wkrótce mam zamiar wywiązać się z mojej obiecanki!

gif

poniedziałek, 07 marca 2011
Niezwykły zbieg okoliczności

gif

Naprawdę niezwykły! Bo to musi być zbieg okoliczności, by jednego dnia , tuż przed Dniem Kobiet dostać, aż trzy niespodzianki naraz od blogowych koleżanek! Dwie wiedziałam, że nadejdą :od aneladgam- niespodziewane candy za komentarze i od Cyber Julki - za setny komentarz, ale całkowicie zaskoczyła mnie nevermoreqeen.

Już pokazuję, co mi się dostało, a  dostało się wiele, aż się zastanawiam, czym sobie na to zasłużyłam? Od Madzi dostałam sliczną broszkę serduszko z filcu, pięknie dopracowana i udekorowana - i od razu piszę, że zdjęcie nie oddaje jej uroku!

candy

Od Paulinki otrzymałam spory ( co widac na zdjęciu) i bardzo przydatny mi warsztat pracy, a oprócz tego dostałam też misterne i delikatniutkie biscornu. Przyjrzałam mu się z uwagą, bo przecież muszę go kiedyś wykonać! Przepisy kulinarne z załączonej książeczki wykorzystam jak nic, na wielkanocne świętowanie , bo natrudniej to mi wymyslać , co na obiad ugotować!

candy

I od Paulinki  (tej od zaskoczenia) przydasie ze sporym wagonem muliny, która idzie u mnie jak woda!

prezent

A, i dziękuję Wam dziewczyny za słodkości, które bardzo lubię, a których nie powinnam jeść, ale co tam!  Kochane, bardzo, bardzo Wam dziękuję, już nie tylko za te nadesłane wspaniałości , ale też za tę przyjemność blogowego obcowania z Wami i za te Wasze dobre serduszka!!!

Te ostatnie słowa kieruję także do Wszystkich, którzy chętnie do mnie zaglądają i  których ja z przyjemnością odwiedzam!

gif

środa, 02 marca 2011
Haftuję, haftuję...

gif

Nic szczególnego dziś nie pokażę, same drobiazgi, które wykonuję na zamówienie, powoli mi to idzie, bo oczy nie chcą ze mną współpracować - nastąpiło tzw. zmęczenie materiału. Dziękuję, że do mnie zaglądacie  mimo , że ostatnio postów mało. Nie chcę jednak pokazywać  prac, które już wcześniej widzieliście, bo zrobi się nudnie.

Zrobiłam więc  zawieszki - witrażyki w nowych kolorach.

haft krzyżykowy

Dwie karteczki w nowej szacie graficznej.

haftowana kartka

Na życzenie,  wykonałam też pamiątkę z okazji chrztu, której prototyp już  pokazywałam na blogu, ta jednak jest bez koralików ( zabrakło) i o nieco zmienionych kolorach.

haftowana kartka

Pozdrawiam zaglądających, a wszystkim pozostawiającym tu komentarze, życzę moc tychże na swoich blogach!

gif

czwartek, 24 lutego 2011
Już trochę pisanek

gif

Dziś pokażę kilka pisanek, które robię na raty, gdy oczy od krzyżyów bolą. Nie będę opisywała ich powstawania, ponieważ odpowiedni kursik już na tym blogu zamieściłam ( patrz ,,Poradniki" na stronie u góry, bo nie mogę uaktywnić linka). Udało mi się wykonać zaledwie 5 pisanek, niestety praca przy nich jest dość czasochłonna. Aby zrobić jedną pisankę od początku do końca potrzebny jest przynajmniej dzień solidnej pracy.

pisanki

Najwięcej czasu zabiera wykonanie  wzoru z motywami roślinnymi , przykładem takich pisanek jest poniższe zdjęcie.

pisanki

Te dwa wzorki są łatwiejsze i  da się je troszeczkę szybciej wykonać.

pisanki

Kilkoma pisankami kogoś obdaruję, ale losowanko zrobię póżniej, ponieważ najpierw muszę ich naprodukować, a nie wiem jak długo będzie to trwać - do świąt jednak jeszcze daleko.Tylko jak je zapakować, by się nie pogniotły? Paczuszki z poprzedniego losowania już gotowe- jutro wysyłka, więc  powinny dotrzeć w nadchodzącym tygodniu do właścicielek. A dziś pozdrawiam Wszystkich i pędzę do robótek!

gif

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 18